Zasady


Na wstępie zaznaczam, że otwarci jesteśmy na wszelkiego typu uwagi dotyczące ustalonych zasad, funkcjonowania strony itp. Poniższe reguły z pewnością nie raz zostaną poprawione. To co w teorii często wydaje się genialne, w praktyce może okazać się totalną klapa.
Liczę, że wspólnymi siłami wyeliminujemy wszystkie niedociągnięcia, tak aby poznawanie kolejnych rozdziałów było dużą przyjemnością.

Od 1 lutego do 30 grudnia 2015 roku wspólnie z internautami stworzymy niezwykła, jedyna w swoim rodzaju książkę, która wydana zostanie na początku 2016 roku.
Każda z pięciu historii podzielona zostanie na 10 rozdziałów. Zasada jest banalnie prosta. My piszemy połowę rozdziału, starając się go „uciąć” w ciekawym momencie, a Wy piszecie jego kontynuację. Wszystkie propozycje zostaną sprawdzone i umieszczone w odpowiednim miejscu na stronie.
Zdarzyć się może tak, że treść będzie nieodpowiednia. Umieszczona zostanie w dziale : odrzucone, wraz z naszym komentarzem. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby wprowadzić wtedy poprawki i podesłać nam swoją propozycję jeszcze raz.

Swoją wizje dalszych losów historii może dodać każdy bez względu na wiek, płeć, styl i umiejętności. W każdym z nas drzemie potencjał. Poprzez zabawę pobudzamy wyobraźnię.

Aby nie wprowadzać żadnych zbędnych utrudnień zrezygnowaliśmy z potrzeby rejestrowania się. Od razu po wejściu na stronę można pisać. Propozycje nie mogą być za krótkie, ani zbyt długie. Idealny przedział to 200-300 słów.
Prosimy o podawanie swojego prawdziwego maila. Ułatwi nam to kontakt w razie jakichś nieścisłości. Drogą mailową również informować będziemy autora kontynuacji o miejscu w które trafiła jego propozycja (czy została zatwierdzona, czy odrzucona).

Na napisanie zakończenia rozdziału są 4 tygodnie, można spokojnie się zastanowić. Lepiej jednak nie odwlekać tego na ostatnią chwilę, ponieważ w tym samym momencie kończy się czas na ocenianie.

Punkty przyznawane są w następujący sposób:
– 1 polubienie na facebooku – 5 punkt,
– 1 plus na google+ – 5 punkt,
– 1 wpis na tweeterze – 5 punkt,
– ilość ocen pomnożona przez średnią gwiazdek.

Najciekawsze propozycje umieszczać będziemy na google+ i fb : www.facebook.com/wspolnedzielo

Tak więc widzicie, że o tym jak potoczy się historia zadecydujecie Wy – internauci.
Po wyłonieniu zwycięzcy mamy tydzień czasu na napisanie początku 2 rozdziału, który oczywiście będzie kontynuacja 1 rozdziału. I zabawa zaczyna się od nowa. Nikt z nas nie ma zielonego pojęcia jak potoczą się losy wykreowanych bohaterów.

Biorąc pod uwagę to, że książka może trafić w ręce osób nieletnich proszę o niestosowanie wulgaryzmów. Oczywiście jeżeli ze względu na sytuacje nie da się napisać delikatniej wtedy trzeba się liczyć z tym, że wszystkie przekleństwa będą przez nas wykropkowane.
Odrzucane będą kontynuacje, które mogą kogoś obrazić. Co wolno, a co nie wyjdzie w praniu. Dokładny regulamin dodany zostanie w trakcie rozwoju historii.

Ranking
W budowie..

Okładka książki
W budowie…

Ilustracje
W budowie…

Jeżeli coś jest niezrozumiałe proszę o kontakt.


Powrót do strony głównej