Historia I


Samotność w dżungli


Rozdział 2 – Oczy

Nagle poczułem, jak ta dziwna materia, oplotła mnie mackami i gwałtownie obraca.

Przede mną stała postać wyglądająca zupełnie tak jak ja. Jak lustrzane odbicie, jedyną różnicą były wytrzeszczone, świecące się czerwonym blaskiem oczy.

Dziwna moc mnie unieruchomiła tak, że nie mogłem się poruszyć. Czułem, że opuszczają mnie siły, zaczynam tracić władzę nad własnym ciałem.

Nagle ten dziwny stwór dostaje pałą w łeb i pada. Otrząsam się z transu. Ktoś łapie mnie za rękę i krzyczy:

– Za mną, szybko za mną!!! – Widzę tylko jego plecy. Pytam, kim Ty jesteś, a on odpowiada, że jedyną osobą, która
może mnie uratować. W pewnym momencie zatrzymaliśmy się i mój wybawca zaczął nasłuchiwać.

Spojrzałem na niego. Cały czas, ustawiał się tak, że widziałem tylko jego profil i umazane błotem policzki.

Usłyszałem jak mówi:

Te dziwne stwory są z planety Ygekes (nic mi ta nazwa nie mówiła) i przeprowadzają jakieś badania na zwierzętach w dżungli. Jest ich tysiące i ciągle przybywają nowi. Z tego co odkryłem planują podbić nasz świat. Mieliśmy pecha, że akurat tu się rozbiliśmy…- chwilę się zadumał, spoglądając gdzieś w przestrzeń i dodał – wszystkich, co przeżyli, właśnie tym dziwnym spojrzeniem zahipnotyzowali i teleportowali do swoich baz w głębi dżungli.

Pełen sprzecznych uczuć, prawda to, czy bajki zapytałem skąd to wszystko wie?

Wtedy On, stanął naprzeciwko mnie, otarł twarz z błota i zobaczyłem, że wygląda identycznie jak ja, tylko oczy świeciły mu na żółto.

Powolnym ruchem podniósł dłoń, a wskazujący palec skierował w moja stronę.

Zamurowało mnie, pomyślałem, że trafiłem z deszczu pod rynnę.

– Nie bój się – powiedział – zrób to samo co ja, niech twój i mój palec wskazujący się połączy. Jestem częściowo ich tworem, lecz nie udało im się do końca mnie przemienić. Palce wskazujące są niczym nadajnik i odbiornik, w ten sposób prześlę Ci obrazy tego co wiem. Musisz mi zaufać. Inaczej zginiesz, a w tej chwili jesteś jedynym człowiekiem w zasięgu kilkuset kilometrów. Skup się i otwórz swój umysł na to co ci pokażę. Musimy znaleźć sposób by ich powstrzymać. Wiem, że ta informacja jest zawarta w wiedzy jaką o nich posiadam, lecz ukryli ją przed moja świadomością.

Zrobiłem tak jak polecił, w chwili dotknięcia poczułem zimny dreszcz na całym ciele i przed oczami zaczęły pojawiać się dziwne obrazy…


Kontunuacja dodana przez Anetę

Obraz zniszczenia


Ukazała mi się wizja Ziemi z lotu ptaka. Ziemi przypominającej piekło. Wszystkie drzewa, krzaki, budynki płonęły. Na ulicach leżały trupy, woda w morzach wrzała, a każda góra wybuchała niczym wulkan. Słońce zasłoniła czarna chmura pyłu. Co chwilę ziemia drżała, tak jak by zaraz miała rozlecieć się na kawałki. W umyśle słyszałem cały czas głosy przyjaciół, rodziny błagających o pomoc.

Wszystko, co mnie otaczało zdawało się znajome. Wszystko, co kiedyś było takie piękne, takie ważne, teraz nie istniało…

– „Skup się na szukaniu rozwiązania” – Usłyszałem szept w umyśle. Momentalnie oprzytomniałem. Te widoki, te głosy działały tak hipnotycznie, że niewiele brakowało, a stał bym się również tak samo zniszczony…

Coś nie dawało mi spokoju… Gdzieś to już wszystko widziałem… Tylko gdzie…???

Rozglądałem się dookoła dokładnie „fotografując” wzrokiem wszystkie charakterystyczne punkty. I nagle doznałem olśnienia.

– Już wiem!! Już pamiętam gdzie to widziałem!!! – Otworzyłem oczy i ujrzałem twarz wybawcy – Powiedź mi czy ta wizja, którą mi pokazałeś czeka Ziemię??

– Nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć na to pytanie. Każdy widzi co innego… Jedni widzą przyszłość, inni przeszłość. Jedno jest pewne. Każda wizja jest odpowiedzią na pytanie, które zadałeś sobie podświadomie w umyśle.

To by się zgadzało, nie przestawałem myśleć o dalszych losach Ziemi.

– Powiedź, co widziałeś!

W kilku chaotycznie złożonych zdaniach opisałem swoją wizję dodając, że ogromu tej całej tragedii nie da się opisać słowami.

– To trzeba zobaczyć na własne oczy.

– Niestety jak to zobaczę, już będzie za późno na jakiekolwiek działania – odpowiedział towarzysz.

– Niekoniecznie! – Lekko się uśmiechnąłem spoglądając mu prosto w oczy – Musimy się jakoś wydostać z dżungli i wrócić do Europy.

Tam znajduje się obraz, który dokładnie przedstawiał to, co ukazało mi się w wizji. To nasz jedyny trop! Jedyna szansa! – Nagle poczułem jak cały entuzjazm opadł – Tylko jak tego dokonać… Czy to w ogóle możliwe w tej sytuacji?


Podoba Ci się ta kontynuacja historii? Oceń i pokaż swoim znajomym.
[ratings]

[shareaholic app=”share_buttons” id=”15199868″]


Komentarze